VersobankUudisedUudiste arhiiv2018VÄLKMAKSE VERSOBANK´IST

VÄLKMAKSE VERSOBANK´IST

Alates reedest 23.03.2018 pakub Versobank kõigile oma klientidele üle-Euroopalist välkmakset, olles sellega teine pank Eestis, kes võtab kasutusele välkmakse täislahenduse.

Euroopas muutub järjest populaarsemaks ülikiire makselahendus, mis võimaldab teha makseid reaalajas 24 tundi päevas ja 365 päeva aastas.

Novembris 2017. oli Versobank, koos SEB-ga, esimesed Eesti pangad, mis liitusid üle-Euroopalise välkmaksete süsteemiga, mida ametlikus kõnepruugis kutsutakse SEPA Instant Credit Transfer platform. Sellega tekkis Versobank´il võimekus võtta vastu laekumisi teiste süsteemiga liitunud pankadelt välkkiirelt. Alates 23.03.2018 on pangal võimekus teenendada enda kliente ka maksete teelesaatmisel Eestist.

SEPA Instant Credit Transfer süsteem hakkas toimima eelmise aasta novembrist ja Versobank kuulub osade Euroopa Liidu pankadega esimesse gruppi, mis pakub täiesti uut teenust pankade tasemel, mis varem oli valdavalt fintech´ide pärusmaa. Täna liitub süsteemiga igas kvartalis kümneid pankasid

Uus maksesüsteem töötab ööpäevaringselt igal päeval kaasaarvatud nädalavahetused. Makseid teostatakse 10 sekundi jooksul nii Eestis, kui ka teistes Euroopa Liidu liikmesriikides süsteemiga liitunud pankade vahel. Ühe tehingu maksimaalne piirsumma on 15 000.- eurot.

Välkmakse sooritamine internetis teiste platformiga liitunud pankade vahel on Versobankis eraisikutele üle-Euroopaliselt tasuta, teistele klientidele tavapärase hinnakirja alusel.

Versobank AS on välkmakseid pakkuva üleeuroopalise arveldusüsteemi EBA Clearing täisliige.